لپ‌تاپ‌های CES 2012 باریک‌تر، سبک‌تر و لوکس‌تر

به گزارش پایگاه خبری مجله فناوری اطلاعات و به نقل از سایت ایستگاه آی تی ،امسال همانطور که انتظار می‌رفت، قسمت مهمی از نمایشگاه سی‌ای‌اس به لپ‌تاپ‌ها اختصاص یافته است.

به گزارش ایستگاه آی تی به نقل از پی‌سی‌ورلد، وضعیت رقابتی لپ‌تاپ‌ها در CES 2012 روشن است: آنها نسبت به سال‌های قبل، نازک‌تر، سبک‌تر، شیک‌تر و ساخته شده از مواد اولیه مرغوب‌تر هستند.

بر همین اساس اینتل در معرفی لپ‌تاپ‌های نازک و سبک خود موسوم به اولترابوک، عملکرد بسیار موفقی داشته و تقریباً نیمی از دیگر تولیدکنندگان لپ‌تاپ به استفاده از این فناوری روی آورده‌اند.

این قضیه در مورد لپ‌تاپ‌هایی که اولترابوک نیستند و در آنها پردازنده‌های Atom اینتل یا AMD به کار رفته نیز صادق است که از جمله آنها می‌توان به سری جدید نوت‌بوک‌های اسوس به نام Eee PC Flare اشاره کرد که نسبت به همتای خود در گذشته، باریک‌تر، سبک‌تر و پر زرق و برق‌تر شده است.

لپ‌تاپ‌های CES 2012: باریک‌تر، سبک‌تر و لوکس‌تر

 

در تهیه این لپ‌تاپ‌ها از مواد اولیه بهتری همچون آلومینیوم و فیبر کربن استفاده شده است.

بر پایه این گزارش، سی‌ای‌اس امسال میزبان معرفی باریک‌ترین لپ‌تاپ‌هایی بوده که تاکنون مشاهده شده است.

برخی از این لپ‌تاپ‌ها در بهار روانه بازار می‌شود و گروه کثیری از آنها در تابستان و پس از عرضه نسل سوم پردازنده‌های Core اینتل، به دست مصرف‌کنندگان خواهد رسید.

پیش‌بینی می‌شود لپ‌تاپ‌هایی که به این پردازنده مجهز شود، کوچک‌تر بوده و عملکرد تراشه‌های آنها نیز سریع‌تر است.

تحلیلگران معتقدند اگر در نمایشگاه سی‌ای‌اس در سال‌های قبل، بین لپ‌تاپ‌های «مقرون به صرفه‌تر» مقایسه بود، امسال همه منتظرند تا ببینند کدام شرکت می‌تواند «خواستنی‌ترین» لپ‌‌تاپ را ارائه نماید.

/ 0 نظر / 17 بازدید