برترین آنتی ویروس های جهان!

برترین آنتی ویروس های جهان!

لیست برترین آنتی ویروس های جهان برای کاربران اینترنت منتشر شد.

 

 


در دنیای مجازی سرشار از خطر و ناامنی این سپرهای امنیتی و دیوارهای مستحکم هستند که حرف برای گفتن دارند چراکه پشت بسیاری از افراد یک جامعه، کشور و حتی یک جهان به آن ها گرم است.
این وظیفه خطیر در دنیای امروز بر گردن شرکت های امنیتی و نرم افزارهای ایمن گزارده شده است و کاربران رایانه یی و مخصوصا فضای مجازی سیستم های خود را اول به این نرم افزارها مجهز کرده و بعد به آن ها سپرده اند.
نرم افزارهایی همچون کسپرسکی، مکافی و پاندا در سمت لشکر دوست و حامیان سیستم های رایانه یی دیده می شوند و این خود موضوعی برای رقابت بین اعضای این تیم و سازندگان آن ها به وجود آورده است تا حتی شده با به روزآوری های سریع و به هنگام و جلوتر از رقبای خود، روزنه ای برای نفوذ به خرابکاران نگذارند و با این وجود گاهی خود را به شکل لشکر روبه رو درآورده تا با نفوذ در بین آن ها چیدمان شان را رصد کرده و در موقعیتی مناسب ضربه کاری را وارد آورند.
حال مرکز ماهر به مقایسه این آنتی ویروس ها در تیرماه پرداخته تا توانمندی آن ها را شناسایی و بدافزار ها را به دیگران بشناساند و الگویی مناسب را برای کاربران به تصویر بکشاند و حتی علاوه بر اینها جایگاه هر آنتی ویروسی را در بین رقبا نشان دهند.
نکته ی جالب و قابل توجهی که در این لیست به چشم می خورد حضور دو آنتی ویروس ایرانی است.
در این گزارش آمده است:
آنتی ویروس G DATA با 96 درصد تشخیص درست و 1 درصد تشخیص اشتباه در صدر جدول، KASPERSKY با 95 درصد تشخیص موفق و 1 درصد ناموفق رتبه دوم و NOD32،NORTON،BITDEFENDER هرکدام با 90 درصد تشخیص درست و 1 درصد خطا رتبه سوم را مشترکا به خود اختصاص دادند.
پس از آن ها AVIRA ،PANDA ،F secure به ترتیب هرکدام با 89 ،87 ،84 درصد موفقیت و 1 ،2 ،1 درصد خطا در رتبه های چهارم تا ششم ایستادند.
IMEN و AMNPARDAZ ،TREND MICRO ،MCAFEE ،AVG ،SOPHOS ،AVAST نیز هرکدام به ترتیب رتبه های هفتم تا آخر را از آنِ خود کردند.
امیدواریم با اهمیت به تولید و خدمات داخل در حوزه فن آوری اطلاعات روز به روز شاهد اضافه شدن اسامی ایرانی در این لیست باشیم

/ 0 نظر / 8 بازدید